Aš ikona. Kaip nesusirgti? Žolininkės Adelės Karaliūnaitės receptai

 • Paskelbta Prieš 12 dienų

  Delfi

  Trukmė: 1:05:09

  Antradienį „Aš Ikona“ laidoje - pokalbis apie sveikatą. Žolininkė Adelė Karaliūnaitė ir biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė patars: ką kiekvienas mūsų gali padaryti, kad būtų sveikesni, žvalesni ir išvengtų šaltojo sezono ligų.
  Adelė Karaliūnaitė pildydama į studiją atsineštą „sveikatos taurę“ akcentavo kolageno svarbą.
  „Tai ne tik dėl odos grožio. Akys, kaulai, dantys... Kolagenas reikalingas visada ir visiems. Mes geriame sintetines piliules. Nesuprantu, kam jas valgyti? Juk ant palangės galime auginti alijošių. Alijošius yra pilnas kolageno. Tai mūsų ląstelių maitintojas. Nusiskynei lapą ir valgai nuo viršūnės“, - sakė žinoma žolininkė.
  Stresas - daugelio ligų priežastis. Anot Adelės, stresą pažaboti padės ajerai. „Įbrendi vasarą į upę, prisirauni ajerų šaknų. Ramiai atsisėdęs susipjaustai ir pasidžiauni ant virvės. Mano namuose toks vėrinys kabo prie durų. Rytais nusilaužiu ir sučiulpiu po gabaliuką. Tai gerai veikia galvos kraujagysles“, - sakė Adelė.
  Erškėtuogės, anot žolininkės, taip pat daro stebuklus. Tiesa, svarbu žinoti, kaip teisingai jas naudoti ir netingėti jų prisirinkti. „Juk parkuose jos auga kone ant kiekvieno kampo. Tai būtinas dalykas kaulams ir sąnariams. Užpilame su verdančiu vandeniu, palaikome iki ryto, pertriname per sietelį ir viskas. Susišaldot į kubelius ir turit“, - patarė A. Karaliūnaitė.
  Kalbėdama apie gerą savijautą S. Čapkauskienė akcentavo mitybos svarbą. „Hipokratas yra sakęs, kad visos ligos slypi žarnyne. Tai ne tik fizinė sveikata, tai ir emocijos, ir psichologinė būsena. Viskas, ką mes dedame į vidų, organizmas transliuoja į išorę. Tai yra kaip mes jaučiamės, kaip mes atrodome“. Anot S. Čapkauskienės sveikam žmogui pakanka valgyti du ar tris kartus per dieną. Žinoma, jei tai kokybiškas, pilnavertis maistas. Keturis ar penkis kartus per dieną valgyti patariame: vyresnio amžiaus žmonėms, vaikams, paaugliams, augančiam organizmui, sportininkams.
  Kalbėdama apie mitybą A. Karaliūnaitė priminė, kad kokybiškas ir teisingai laikomas aliejus, taip pat gali būti sveikatos eliksyras. „Kai kurie aliejai tinkami vartoti vieną, dvi dienas. Joks iš Italijos ar svetur atvežtas nebus geras. Ypatingai linų sėmenų, kanapių aliejai - jų labai trumpas galiojimo laikas. Patariu aliejų šaldyti. Teisingai sušaldytas aliejus išsaugo visas savo vertingas savybes“, - sakė Adelė.
  Kaip teisingai jį šaldyti, kaip ir kada geriausiai vartoti, kokius papildus gali atstoti gamtos gėrybės, ir kas padės išvengti Korona viruso - atsakymai jau šį antradienį laidoje „Aš Ikona“.
  Prenumeruokite mūsų kanalą ir gaukite karščiausias naujienas pirmieji!
  - - -
  SKAITYKITE www.delfi.lt
  ŽIŪRĖKITE www.delfi.lt/video
  DRAUGAUKIME DELFI.Lietuva
  SEKITE DELFI INSTAGRAM delfilietuva
  - - -

22arabella
22arabella

O tai kas čia ikona?

Prieš 5 dienų
Baneviciene Reda
Baneviciene Reda

Adeles dukra....

Prieš 4 dienas
rolanda maksimova
rolanda maksimova

Miela Asta, kaip mes jūsų pasiilgom ir gailimės laidos Yra kaip Yra..... Kokia Jūs faina- sėkmės jums ir Jūsų vaikams-stiprios sveikatos

Prieš 8 dienų
Monika Bladyčkaitė
Monika Bladyčkaitė

Super laida👍

Prieš 9 dienų
Pedro Hills Quezada Quezada
Pedro Hills Quezada Quezada

mano vardas maira Slavonskinm. Mano mama man pasakė, kad lankosi internete, ir susipažino su „jose luis“ paskolos leidiniu, kuriame teigiama, kad jos paskolų bendrovė plačiajai visuomenei suteikia paskolą už labai mažas palūkanas. Taigi, susisiekiau su įmone jos el. Paštu: (joseluisloans@gmail.com) kuris yra mano mamos matytame poste, aš prašiau 8000 eurų paskolos 2 metų laikotarpiui. Bendrovė man atsakė ir atsiuntė visas savo įmonės sąlygas, kurias perskaičiau, ir aš su jomis sutikau. Patvirtinęs paskolos paraišką iš savo banko gavau pranešimą, kad mano banko sąskaita, kurią aš nurodžiau sumokėta, yra 8 000 eurų. Paskolą baigiau grąžinti gruodžio 18 d., Tada nusprendžiau paprašyti 32 000 eurų sumos savo verslui pradėti, kurią gavau savo banke Taigi norėčiau pasinaudoti proga ir išsiųsti žinutę visiems, kurie internete ieško patikimo privataus skolintojo, norėdami kreiptis dėl „aJose luis“ paskolų el. Paštu: joseluisloans@gmail.com, Telefono numeris: +13075431042 taip pat galite susisiekti su jais Whatsapp: +13075431042 Taip pat galite susisiekti su manimi, jei jums reikia mano pagalbos arba norite užduoti man klausimų, kaip aš gavau paskolą. Čia yra mano el. Paštas: (mairaivo250@gmail.com]

Prieš 9 dienų
virgaudas uselis
virgaudas uselis

farmacininkai siunta del tokiu laidu,nes ju cheminis biznis pavojuj...

Prieš 10 dienų

Kitas

Shawn Mendes, Justin Bieber - Monster

3:04

Shawn Mendes, Justin Bieber - Monster

ShawnMendesVEVO

Peržiūros 38mln

Delfi TV

Delfi TV

Delfi

Peržiūros 2

Tech top 2020: Ateities Įkrova

1:34:36

Tech top 2020: Ateities Įkrova

ELITAZ

Peržiūros 28tūkst.

Shawn Mendes, Justin Bieber - Monster

3:04

Shawn Mendes, Justin Bieber - Monster

ShawnMendesVEVO

Peržiūros 38mln

The Try Guys Make Plushies Without Instructions

31:51

Dallasas - Vėl Suimtas ( 2020 Premjera )

2:31

Dallasas - Vėl Suimtas ( 2020 Premjera )

D A L L A S A S

Peržiūros 220tūkst.

Самолет Взорвался При Посадке

8:03

Playstation 5 Perekūpas

2:02

Playstation 5 Perekūpas

Eastern European

Peržiūros 37tūkst.